XV Charytatywny Bal z Sobieskim

Z przyjemnością zapraszamy Państwa na „XV Charytatywny Bal z Sobieskim”, który odbędzie się 1 lutego 2020 w Sali Ludwikowskiej Polonia Palace Hotel w Warszawie.

Dobroczynny Bal z Sobieskim

Od początku działalności przynajmniej raz do roku organizowaliśmy spotkania członków klubów Rotary i przyjaciół Rotary. Spotkania te finalnie przybrały formę Balu Dobroczynnego, który w tym roku organizujemy już po raz piętnasty. Gośćmi balu są Rotarianie z Polski oraz z zagranicy (m.in. z naszych partnerskich klubów w Niemczech, Francji i Belgii), przedstawiciele środowisk twórczych, biznesu, korpusu dyplomatycznego. Dobroczynny Bal z Sobieskim jest wydarzeniem, które wpisało się na stałe w kalendarze naszych gości.

Cel Dobroczynnego Balu z Sobieskim

Podczas Balu zbierane są środki, które przeznaczamy na działalność dobroczynną naszego klubu. Pomogliśmy już w zaopatrzeniu w sprzęt rehabilitacyjny i medyczny Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki, TPD – Helenów, a także Fundacji Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa. Pomogliśmy również powodzianom z Gminy Dobrzyków finansując zakup pomp i silnika do łodzi ratunkowej oraz budowę placu zabaw dla dzieci. Wspieramy osoby chore, potrzebujące i niepełnosprawne fundując m.in. wózki inwalidzkie, terapie lub sprzęt medyczny a uzdolnioną młodzież wysyłamy na wymiany młodzieżowe w kraju i za granicą. W tym roku beneficjentami Balu będą młodzi niepełnosprawni sportowcy, dla których już kolejny rok chcielibyśmy ufundować stypendia

Atrakcje

Aukcja Dzieł Sztuki

Podczas Balu będą licytowane obrazy. 

dr Jasiek Balcerzak

Jasiek urodził się  1976 roku w Warszawie. Ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom uzyskał w pracowni litografii pod kierunkiem prof. Władysława Winieckiego.  Jasiek wystawiał pracę na kilkudziesięciu wystawach, jest także wykładowcą akademickim (https://pl.facebook.com/jasiekbalcerzakmalarstwo/).


Cykl „Meksyk” to prace na papierze wytwarzanym w meksykańskim stanie Chiapas w sposób znany już Majom i klasycznym kulturom środkowej ameryki. Miejscowi Indianie w tradycyjny sposób prasują włókna określonych roślin osiągając efekt niepowtarzalnych, za każdym razem innych gotowych płacht papieru. Dodatkiem autora są symboliczne, nie wielkie w skali papieru akcenty wykonane tłustym pastelem, uzależnione kompozycyjnie od układu włókien papieru i naturalnych przebarwień, inspirowane wrażeniami z podróży po meksyku. Praca: „meksyk 28” jest plastyczną interpretacją rozległych przestrzeni środkowej ameryki z charakterystycznymi białymi zabudowaniami prowincjonalnych wiosek i miasteczek często wspinających się po szczytach stożkowatych wzgórz.

Mark Ejsmond Ślusarczyk

Artysta plastyk. Studiował na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom w pracowni malarstwa sztalugowego prof. Wiesława Szamborskiego obronił w 2000 r. zdobywając wyróżnienie rektorskie.

Często zapraszany do ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądów: na XX Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie (2004) zdobył Nagrodę Wojewody Zachodniopomorskiego, na II Warszawskim Festiwalu Sztuk Pięknych (2006) uzyskał 3 nagrodę. W 2006 r. uczestniczył w wydarzeniach: „Warszawa w Sofii”, „Warszawa w Berlinie. Współczesne malarstwo polskie”, w IV Międzynarodowym Biennale Sztuki na Kostaryce oraz „Nowe Tendencje w Malarstwie Polskim” Galeria Miejska BWA Bydgoszcz. W 2007 roku otrzymał nagrodę doroczną kwartalnika EXIT – Nowa Sztuka w Polsce oraz był stypendystą Funduszu Promocji Twórczości Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2009 roku odznaczony odznaką honorową „ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ”. Równolegle do malarstwa zajmuje się edukacją artystyczną. W 2014 roku obronił doktorat na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.


„Stosunki przestrzenne” 50x60cm, akryl płótno Marek Ejsmond Ślusarczyk

Tadeusz Rolke

Polski artysta fotografik, prekursor polskiej fotografii reportażowej.

Początki jego twórczości przypadły na lata 50. XX w. Więziony w okresie stalinizmu. Studiował historię sztuki na KUL w Lublinie. W fotografii reportażowej starał się oddawać polską rzeczywistość, tworzyć interwencyjną fotografię reportażową.

Sygnowana fotografia została ufundowana przez Galerię Le Guern

Loteria fantowa

W trakcie Balu zostanie także przeprowadzona loteria fantowa. Przygotowujemy dla Was loterię Premium, na której zostaną wystawione najcenniejsze fanty zaoferowane nam przez Sponsorów. Zapraszamy do wsparcia nas w charakterze Sponsora.

Program artystyczny i oprawa muzyczna

Tegoroczny wyjątkowy, jubileuszowy bal będzie się odbywał w klimacie karnawału kubańskiego i amerykańskiego. W trakcie wieczoru wystąpią zmysłowe tancerki z Rewii As Belezas do Brasil, zaśpiewa Yaremi Mercedes del Kordos, na perkusji zagra Ricardo Mosquera. Nad całością będzie czuwał DJ i legenda latino w Polsce – Ed Szynszyl (http://esproduction.pl/ ).

Menu

Wyjątkowe menu zapewni znakomita kuchnia hotelu Polonia Palace a dobór wyjątkowych win hiszpańskich i reńskich win gwarantuje renomowany importer Mirosław Marczewski (https://caviste.pl/).

Zaproszenia

Aby zarezerwować zaproszenie prosimy o kontakt z bal@rotarysobieski.org
Ilość zaproszeń jest ograniczona ograniczona.
Dress code: Optional black tie 
Jednoosobowe zaproszenie na bal jest podziękowaniem za przekazanie darowizn na cele statutowe klubu

  • minimum 330 zł na konto 43 1140 2004 0000 3502 7594 4847 (mBank)
    lub
  • minimum 85 EUR na konto PL42 1140 2004 0000 3512 0415 1445 (mBank) 

Dostępne są również zaproszenia VIP (przy samej scenie) które są przyznawane osobom które wpłaciły odpowiednio minimum 400 zł lub 99 euro.

Darowizny na cele statutowe klubu można również wykonać za pomocą bezpiecznych płatności online:

Kwota: PLN

Opis transakcji:

Akceptuję regulamin płatności
Zapłać przez:

Jeżeli Twój udział w balu nie jest możliwy to nadal możesz wspomóc naszych stypendystów wpłacając wybraną przez Ciebie kwotę korzystając z DotPay lub na konto PL21 1140 2004 0000 3202 7594 4711!

Pozostałe dane banku

BIC/SWIFT mBanku: BREXPLPWMBK
nazwę i adres banku odbiorcy przelewu: mBank S.A. FORMERLY BRE BANK S.A. (RETAIL BANKING) LODZ, Skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź 2
SORT CODE/numer rozliczeniowy – 11402004


With a great pleasure we would like to invite You for a 15th Charity Ball with Rotary Sobieski. The Annual Charity Ball of RC Warszawa Sobieski will be organized on February 1st, 2020 in the Polonia Palace Hotel in Warsaw.

Invitations:

Avialable thru e-mail: bal@rotarysobieski.org

PLN – 330zł/ per person – account number: PL43 1140 2004 0000 3502 7594 4847 (mBank)

EURO – 85 euro/per person – account number: PL42 1140 2004 0000 3512 0415 1445 (mBank)

VIP Invitations: 400 zł/ per person or 99 euros/ per person

BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK
name and the address of the bank: mBank S.A. FORMERLY BRE BANK S.A. (RETAIL BANKING) LODZ, Skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź 2
SORT CODE – 11402004
Reserve your spot now—space is limited!

Dress code: Optional black tie